Guldtäcket 2021


Guldtäcket 2021, bästa hemmahäst per den 7 april 2021. Antal starter, segrar, andraplatser och tredjeplatser. Notera att enbart sulkylopp räknas, ej montéstarter.

Bergsåker                                                             Boden   
1: Våler Nikolai 12: 7-3-0                                      1: Nygaards Solan 9: 3-1-1
2: Tinder Lars 6: 6-0-0                                        2: Hammarns Qrut 5: 3-0-0
3: Stjerne Tore 11: 5-4-0                                       3: Dalknösemma 12: 2-3-1

 

Bollnäs                                                                 Dannero
1: Månlykke A.M. 5: 3-2-0                                     1: Bara Blixten 16: 2-3-2
2: Månremus 8: 3-1-0                                           2: Torpa Olea 14: 2-1-2
3: Bork Linda 6: 3-1-0                                          3: Gordon Ålj 9: 1-3-3

 

Färjestad                                                              Gävle                
1: Emil Mollyn 17: 4-4-2                                        1: Eldar 12: 4-0-2
2: Lysjö Kasper 7: 3-1-1                                        2: Läckra Lisa 13: 3-0-5
3: Tarragon Tabac 12: 2-1-3                                  3: Skeie Trym 6: 3-0-5

 

Hagmyren                                                              Romme
1: Prins C.K. 13: 5-1-1                                              1: L.Q. Widde 4: 4-0-0
2: B.W.Rune 14: 4-3-2                                           2: Heas Prinsessa 6: 3-1-1
3: Tekno Viking 10: 3-3-0                                      3: SoldhöjdensLucifer 17: 3-0-2

 

Rättvik                                                                  Skellefteå
1: Högheimfax 14: 2-1-0                                        1: Guldhagens Kevin 11: 3-1-1  
2: Krimhild 10: 1-1-0                                             2: Ravn Kiro 5: 3-1-0
3: Inge Ålj 10: 1-0-1                                              3: Philip 9: 2-3-1                         

 

Umeå                                                                   Årjäng
1: Vännfors Grynet 10: 4-2-0                                 1: Jokke Ålj 15: 5-2-2
2: Wild Donnan 13: 3-2-2                                      2: Stjärnviking 9: 4-0-1
3: Lill Elden 13: 2-3-1                                             3: Vollanfaks 11: 3-1-1

 

Solänget
1: Guli Frodo 14: 4-4-1
2: Minna C.G. 12: 4-0-2
3: Tangen Haap 7: 3-1-0 

 

Östersund                                                              Övriga banor
1: Gullviva 11: 3-3-0                                                 1: Buska Blyg (Å) 12: 6-3-0
2: Optandsfröken 10: 3-0-1                                     2: Gorm (S) 11: 5-2-1
3: Rötungen 19: 2-6-3                                             3: Bokli Rapp (S) 10: 4-1-2

Publicerad den 7 april 2021. info@bergsaker.travsport.se