Guldtäcket 2022

Guldtäcket 2022, bästa hemmahäst per den 7 april 2022. Antal starter, segrar, andraplatser och tredjeplatser. Notera att enbart sulkylopp räknas, ej montéstarter.


Bergsåker                                                            Boden   

1: Grisle Odin G.L. 13: 5-3-3                                1: Stjärnstorm 6: 4-0-0

2: Tinder Lars 10: 5-1-1                                       2: Klocksve Adrian 4: 3-1-0

3: Önnes Saga 14: 5-1-1                                      3: Hornnes Tore 9: 2-2-0

 

Bollnäs                                                                    Dannero

1: Per Viking 10: 6-3-1                                           1: Moshus Prinsen 14: 5-1-0

2: Månlykke A.M. 6: 5-0-1                                     2: Bara Snygg 11: 3-1-1

3: Perso 10: 3-2-1                                                 3: Ellison 4: 2-1-0

 

Färjestad                                                               Gävle                

1: Lysjö Kasper 11: 4-4-2                                       1: Timotejs Hasse 7: 5-1-0

2: N.O.Dröm 8: 1-2-1                                            2: Laggaprinsen 9: 3-3-0

3: Supermusse 5: 1-1-2                                         3: Lome Lux 6: 3-1-0

 

Hagmyren                                                             Romme

1: Bellfaks 15: 8-3-1                                              1: Eigelands Fredrik 7: 4-0-1

2: Stjärnblomster 6: 6-0-0                                     2: L.Q.Widde 4: 4-0-0

3: Rönningsgutten 14: 5-1-3                                  3: Guli Fantom 11: 3-2-1

 

Rättvik                                                                  Skellefteå

1: Dellenit 19: 4-3-4                                              1: Philip 12: 3-0-1  

2: Åstas Gotthard 12: 2-1-2                                   2: Risåberra 12: 2-3-0

3: Torvald Grimm 21: 1-2-3                                   3: Ivarsviking 10: 2-1-2

 

Umeå                                                                    Årjäng

1: Don Viking 13: 3-1-3                                          1: Arevs Madicken 17: 1-2-3

2: Vännfors Stjärna 5: 3-0-0                                   2: Fina Boelito 13: 1-1-3

3: Källsjöviking 10: 2-2-2                                       3: Edbjörn 11: 1-1-0

 

Solänget

1: Backegrabben 9: 5-3-0

2: Minna C.G. 12: 2-3-2

3: Eldgrej 9: 2-0-2

 

Östersund                                                                Övriga banor

1: Ylva Li Karma 6: 3-1-1                                           1: Målbo Urbin (S) 9: 4-0-3

2: Blixen 7: 2-3-1                                                      2: Buska Blyg (Å) 11: 3-3-1

3: Kaksi 7: 2-0-1                                                       3: Gorm (S) 7: 2-3-0

Publicerad den 8 april 2022. info@bergsaker.travsport.se